
OBECNOŚĆ LECZY
OBECNOŚĆ LECZY.
Pewnie to nie przypadek, że trafiłeś/trafiłaś tutaj.
Może na Ciebie właśnie czekamy?
Shantaram to nie tylko miejsce. To subtelna nić porozumienia. Pole intencjonalne, które tworzy się, aby na chwilę zebrać Nas w jednym miejscu.
W tym roku rozkładamy się już po raz drugi (w formule festiwalowej) na pięć dni
12-16.07.2023
W pięknym miejscu w Stefanowie koło Spały. W otulonym starodrzewami łowisku.
Te pięć dni będzie okazją, aby wesprzeć się w kreacji i doświadczaniu. Dowiedzieć się czegoś niezwykłego o sobie i świecie. Z szacunkiem zachwycić swoją różnorodnością.
Warsztaty, spotkania, prelekcje, spektakle, koncerty, ceremonie, kręgi.
Fantastyczni goście, cudowne miejsce, nietuzinkowa atmosfera.
Od blisko czterech lat budujemy wokół siebie społeczność ludzi ciekawych, chcących się rozwijać, lubiących różne formy kreacji i chcących doświadczać życia na różnych poziomach. W tym roku po raz kolejny postanowiliśmy się spotkać "w realu".
Dołącz do Nas.
Twoja obecność może być dla wielu najważniejszym wydarzeniem na Shantaram, bo
OBECNOŚĆ LECZY.
TWOJA OBECNOŚĆ LECZY.

Zagrają dla Nas

AKASH
Jeszcze nie tak dawno AK-47, czyli Adam Kubiak. Jedno z najgorętszych w ostatnim czasie nazwisk w świecie muzyki "budzącej świadomość". Porywa błyskotliwością, inteligencją i swoistym flow. Artysta bezkompromisowy i do bólu szczery w swoim przekazie.
Zadebiutował płytą „Autopsja” 14 września 2013 roku. W lutym 2015 roku wydał swój drugi album, zatytułowany „Pierwszy dzień w piekle”, w którym zaczął zmieniać styl swojego rapu, odchodząc od ulicznego klimatu na rzecz bardziej duchowych przemyśleń i artyzmu. W listopadzie 2016 ukazał się jego trzeci album – dwupłytowe wydawnictwo AK-47 - „Czyściec”.
8 maja 2020 roku wydał czwarty solowy album pt. Źródło.
8 listopada 2022 za pomocą mediów społecznościowych poinformował fanów o zmianie pseudonimu na Akash. Dwa dni później nagrał utwór zatytułowany „Mowa rakshasas” (już pod nowym pseudonimem), tym samym rozpoczynając preorder nowej płyty Moje melancholie.

LIMBOSKI
Karmiłem się mlekiem bluesa, gospel,
amerykańskiego południa, słuchałem i grałem wiele gatunków muzyki – ostatecznie najlepszy jest rock & roll. Muzyka jest jak wyrozumiała matka, która w chwilach braku inspiracji przygarnia mnie niczym wychudzone kocię.
Wszystko się zmienia – nie mamy nad tym kontroli. Mój umysł co jakiś czas wypluwa melodie i obrazy - wszystko to wchodzi w relacje z otoczeniem - powstają kule ognia i lodu, akcja i reakcje, walka lub ucieczka oraz chwile uniesienia...
Wychodząc na scenę opuszczam pełen iluzji i zaciemnień świat karmy, by na chwilę dotknąć świetlistego strumienia energii – ten strumień to Źródło, Jedyny Powód, Góra Bez Nazwy, Matka Ziemia, Wielka Woda, Baba Jaga – z niego rodzi się to, które pisze i to, które czyta.
Przy okazji dzieje się jednak tyle dziwnych rzeczy... Nie jesteśmy w stanie przejść przez życie nie ubrudziwszy sobie nim rąk więc myjmy je gorącą wodą z mydłem. Przeżywajcie to wszystko godnie - bądźcie wdzięczni, wydawajcie pieniądze i śpiewajcie refreny.

MICHAŁ KOWALONEK
Kompozytor, autor tekstów, wokalista, trener rozwoju i muzyk.
Współzałożyciel legendarnej grupy SNOWMAN. Założyciel formacji Lumikulu.
Przez sześć lat w zamian za Artura Rojka występował w składzie Myslovitz, gdzie komponował, pisał teksty i koncertował na całym świecie.
Dzięki swojemu doświadczeniu wspiera młodych twórców i młode zespoły. W 2017 współtworzył Męskie Granie Orkiestra, płyta osiągnęła statut złotej i platynowej płyty.
Chętnie tworzy muzykę do filmów, spektakli teatralnych i do szuflady. Od ponad dwudziestu lat koncertuje, komponuje dla teatru, do filmu, do reklamy oraz prowadzi działalność warsztatową tym samym szerząc edukację poprzez sztukę wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
Michał aktualnie koncertuje solowo oraz prowadzi działalność warsztatową jako trener rozwoju.
Chętnie też dzieli się swoim doświadczeniem kompozytorskim jak i z branży muzycznej.
Koncerty Michała to kameralne spotkanie przeplatane opowieściami i piosenkami. Trudno nie oprzeć się sile jego głosu, kompozycjom i dobrej energii.
Aktualnie Michał jest w niekończącej się trasie koncertowej SUPERSAM

ŻYW JOŁ
Żywi Joł! to świadomy etno-rap prosto z Serca + kocioł innych stylów i inspiracji szerokich jak skrzydła międzygalaktycznego
kondora. Dziennikarze muzyczni nazwali nasz nowy styl wiejskim rapem ;) My nazywamy go One World Music.
Zespół powstał w 2021 roku. Za nowatorskie inspirowanie się muzyką etniczną zdobyliśmy II nagrodę Konkursu Scena Otwarta Mikołajków Folkowych 2022.
Na wiosnę 2023 roku planujemy premierę debiutanckiego albumu.
Nasz bogaty repertuar to prawdziwa podróż w dźwiękach, szeroki wachlarz akustycznych brzmień i autorska fuzja stylów. Czerpie z muzyki wielu kultur. Show jest różnorodne, pozytywne, serdeczne i podnoszące na Duchu. W sam raz na festiwale świadomościowe, Word Music, eklektyczne i poszukujące. Dla odbiorców ciekawych, otwartych na nowe doświadczenia, kultury egzotyczne, choć też rodzime (debiutowaliśmy na dożynkach i nieźle się wpisaliśmy :)). Dla
ceniących dobry tekst, którym bliska jest przyroda, relacje między ludźmi i plemienność. Tworzymy atmosferę do tańca, odprężenia, relaksu. I sielską, i obrzędową.

ILLEGAL BOYS
Illegal Boys to szaleństwo, miłość i taniec.
Nasz projekt narodził się w jednym z berlińskich wagoników metra, gdzie Dymitr Czabański i Marcin Muszyński (wokaliści zespołu Dubska), muzycy uliczni od wielu długich lat, wpadli na pomysł stworzenia większego bandu grającego „do kapelusza”.
Repertuar zespołu, to utwory polskich i zagranicznych wykonawców, grane na instrumentach akustycznych, aranżowane w charakterze reggae i szeroko pojętego folku. W obecnym, lecz cały czas rozszerzającym się składzie nasz zespół na bieżąco pojawia się na w metrze berlińskim. Illegal Boys można usłyszeć również na ulicach w Amsterdamie, jak i w polskim miejscowościach, wszystkie koncerty były akustyczne i dlatego dla Was w Łubu Dubu zagramy "akustycznie".

ESSEX
Polski beatmaker znany ze współpracy z większością raperów młodego pokolenia w swojej twórczości przekracza wszystkie granice między gatunkami. Żeby opowiedzieć o nim jednym zdaniem trzeba by powiedzieć, tylko jedno ....Wow.... Ciężko zamknąć w kilku myślach magiczny klimat tej muzyki.
Oprócz wyraźnej momentami inspiracji zapomnianym zespołem Deep Forest słychać też wiele wpływów różnej współczesnej muzyki elektronicznej. Essex perfekcyjnie łączy industrialny hałas z dzikimi odgłosami natury i etnicznymi instrumentami. W każdym razie będzie się działo. Zawsze się dzieje, kiedy Essex wskakuje za konsoletę.

MANDORLA
Połączyła nas tajemnicza moc muzyki, jej przenikanie w przestrzeni fizycznej, intelektualnej i metafizycznej. Mandorla to projekt muzyczny trójki artystów, których połączyła metafizyczna moc muzyki z różnych zakątków świata. Pieśni folkowe, duchowe, dawne i współczesne, odnalezione w kulturach afrykańskiej, celtyckiej, ukraińskiej, sefardyjskiej czy bałkańskiej łączy charyzma trojga muzyków.
Zespół występuje w składzie:
Michael Jones – wokal, altówka, skrzypce, ravanhatta, bębny;
Marzena Lamch-Łoniewska – wokal, fortepian, shruti, lira korbowa, akordeon;
Marcin Lamch – kontrabas, wokal, perkusjonalia.